Projekty

Vybíráte ložnici?

Vybíráte ložnici?

Ložnice by měla být zařízená nejen prakticky, ale také s ohledem na některé parametry. Je nutné přihlédnout k tomu, kdo v ní bude nocovat i jak je prostorná.
Ložnice – oáza klidu a pohody
Jednou z nejdůležitějších součástí každého bytu je bezesporu ložnice. Při jejím zařizování bychom měli myslet na to, že zde strávíme celou třetinu svého života. Základem každé ložnice je především pohodlná postel s matrací přesně na míru všem potřebám.
Matraci bychom měli vybírat s ohledem na věk a zdravotní stav nocležníka. Důležitým parametrem je i tělesná hmotnost. Podle odborníků by si lidé s vyšší hmotností měli pořizovat matraci tvrdší a naopak. Jestliže zařizujete dětský pokoj, pak je velice vhodným řešením patrová postel. A to bez ohledu na to, jestli máte jedináčka. Patrové postele jsou většinou řešené ve spodní části úložným prostorem. Tím pádem uspoříte mnoho místa. Důležitou součástí ložnice jsou i skříně. Skříň může místnost projasnit i opticky zvětšit.  Současným trendem jsou skříně s posuvnými dveřmi, na nichž je instalováno zrcadlo. Toto řešení je velice vhodné zejména do malých místností, které nejsou dostatečně osvětlené.
• Posuvné dveře ušetří mnoho místa a zrcadlo místnost nejen opticky zvětší, ale i zesvětlí. Na výsluní se vrací praktické komody Každý z nás většinou doslova bojuje s nedostatkem úložných prostor. Věcí je stále více a není možné je přehledně uložit. S tím vám dokonale pomohou komody. Tento typ nábytku, jehož součástí jsou většinou prostorné zásuvky, můžete dát pod okno, do rohu místnosti nebo kamkoliv, kde nebude překážet.
• Horní část se dá navíc využít pro umístění živé rostliny.  Ale je nutné pamatovat na to, že ne každá rostlina je do ložnice vhodná.
Pokud nemáte stále jasno v tom, v jakém stylu by měla vaše ložnice být, pak se můžete nechat inspirovat současným hitem, kterým je přírodní vzhled. Je to výhodné i z toho důvodu, že není nutné kupovat celý ložnicový set, ale můžete si svou ložnici sestavit sami.
o Přírodní vzhled všech součástí vám zaručí, že se jednotlivé prvky nebudou mezi sebou „hádat“.