nábytek masiv

Dřevěný nábytek z masivu – stylový nábytek s vůní lesa

Zvažujete koupi nového nábytku? Mezi nejoblíbenější patří jistě nábytek ze dřeva. Masivní dřevo je na trhu s nábytkem už skutečnou stálicí, protože zútulní každý byt či dům, je stylové a nádherně voní. S dobrou péčí vám vydrží spoustu let.

Výhod poctivého dřevěného nábytku je celá řada, mezi ty nejdůležitější patří bezpečnost. Zatímco u nábytku z alternativních materiálů, jako je například dřevotříska nebo lamino, se nedá úplně zaručit zdravotní nezávadnost, dřevo je přírodní materiál vhodný i pro alergiky. 

Investice do dřevěného nábytku se vyplatí

Nábytek z masivního dřeva je stabilní, odolný a pevný. Nemusíte se bát, že se vám během krátké doby rozklíží. Také jeho údržba je poměrně snadná, obvykle stačí pouze ho přetřít vlhkým hadříkem. Kvalitní povrchová úprava ekologickými laky nebo včelím voskem trvanlivost nábytku ještě prodlouží a pokud se objeví nějaká drobná povrchová ranka, dá se poměrně snadno zaretušovat. 

Dřevěný nábytek se vyplatí i po finanční stránce. Jeho pořizovací náklady jsou sice vyšší, oproti levnému nábytku z alternativních materiálů vydrží mnohonásobně déle. A po celou dobu si udržuje svoji vysokou kvalitu. Jediné, co dřevěnému nábytku opravdu nedělá dobře, je vlhko – dlouhodobým působením vody může dřevo bobtnat a plesnivět.

Nábytek z masivu navodí pohodu

Dřevo má své kouzlo – pozitivně působí na lidskou psychiku. Interiér příjemně zútulní, proteplí a navodí v něm úžasnou pohodu. Je jedno, jestli jste zastáncem severského stylu bydlení nebo máte raději rustikálnější interiéry, masivní dřevo je správná volba Dost k tomu přispívá i jeho nádherná nezaměnitelná vůně – vůně lesa. 

Až si budete vybírat nový nábytek, rozhodně si prohlédněte i nabídku e-shopu Nábytek z lesa. Ať už potřebujete nový nábytek do obýváku, do ložnice, nebo jen stylovou komodu či postele pro děti, zaručeně si vyberete.

Masiv borovice

Vlastnosti a význam borovice v nábytkářství

Borovice se obecně řadí mezi hospodářsky nejdůležitější jehličnaté stromy. Mezi jehličnany má nejtvrdší dřevo, oproti smrkovému masivu je však křehčí. Nátěry a mořidla přijímá hůře než smrk a kvůli vyššímu obsahu pryskyřice se hůře lepí. Sukovité dřevo má výrazné letokruhy, přičemž jádrové dřevo má světle červenohnědou barvu a bělové dřevo je světlé a krémově bílé až žluté. Při špatném uskladnění dřevo zamodrává.

Borové dřevo je kvalitní a poměrně levné. Má střední tvarovou stálost, střední pevnost v ohybu a tlaku a snadno se opracovává. K jeho přednostem se kromě tvrdosti řadí i odolnost vůči vlhku. Proto je možné z něj stavět i domy na pobřeží. Kůra borovice obsahuje antioxidační látky a jehličí některých typů borovic obsahuje více vitamínů C než citrón. Vývar z jehličí v Rusku používali k léčbě kurdějí.

Využití

V nábytkářství má borové dřevo široké uplatnění. Využívá se při výrobě zahradního nábytku i nábytku do interiéru. Vybírejte zde !! Také se často používá při výrobě oken a dveří, trámů a podvalů. Vysoký význam má i v zahradní architektuře. Dřevo nižší kvality se používá na hrubé stavby. Impregnované borové dřevo je vhodné pro výrobu železničních pražců, podpěr a důlních stojek. Z loupaných borových dýh se vyrábí překližky a kmeny se využívají i v chemickém zpracování dřevní buničiny.

Pokračovat ve čtení