Kolekce nábytku RUSTIKAL

Dřevo bylo vždy důležitým stavebním materiálem. Navzdory plynutí času se v tomto ohledu mnoho nezměnilo. Nemluvě o estetických kvalitách. Díky tomu se místnost zdá teplejší a přátelštější. Použití dřeva v interiérech také vyjadřuje touhu vrátit se k přírodě a těžit z ní.

Kolekce Rustikal je nábytek z masivního dřeva poskytující každému místu i zákoutí domu jeho osobitou atmosféru. Tato estetika je neodmyslitelně spojena s horskou, dřevěnou chatou plnou idylických vibrací a tepla ohně pulzujícího z krbu. Tento extrémně útulný efekt je dosažen díky několika složkám: barvám, materiálům, jednoduchým formám a řemeslům.Tento styl je zaměřen na jakýsi návrat do minulosti a mapování venkovských domů našich prarodičů a praprarodičů.

Vybavení, doplňky, i konstrukční a základní prvky jsou vyrobeny z masivního dřeva.

 

Barvy nábytku RUSTIKAL

Barvy včelího vosku

Borovice je krásný a přírodní materiál, který dodává interiéru domácký a hřejivý charakter. V surovém stavu má velmi světlou barvu, kterou lze měnit a přizpůsobovat vlastnímu prostoru.  Borovici tónujeme vosky na bázi včelího vosku, což je přírodní prostředek pro barvení dřeva v různých barvách.

 

Vosk – BEZBARVÝ

Včelí vosk je přírodní konzervant, proto je určen k ochraně povrchu nábytku před poškozením. Pokud tedy zvolíte nábytek v přírodním odstínu borovice, pokryje ho bezbarvá vrstva vosku, která nejen ochrání jejich povrch, ale především zdůrazní přirozené kouzlo borovicového dřeva.

Nábytek z lesa - komoda - vosk Bezbarvý

Komoda KD707 SLIM – povrchová úprava bezbarvým voskem

 

Vosk – SVĚTLÝ MEDOVÝ

Nábytek z borovicového dřeva napuštěný světlým voskem má příjemnou teplou barvu. Nábytek barvený v tomto odstínu vosku se skvěle hodí do jídelny, která je centrem rodinného života a je spojena s útulným, bezpečným místem. Světlý nábytek je vcelku univerzální, takže jej snadno sladíte se zbytkem vybavení.


Komoda KD708 – povrchová úprava světlý medový vosk

 

 

Vosk – TMAVÝ

Tmavý vosk dodá nábytku o něco tmavší barvu s větší hloubkou. Takto namořené dřevo působí přirozeně a elegantně. Nábytek v této barvě dobře kontrastuje s okolím ve studených barvách.

Nábytek z lesa - tmavý vosk stůl, židle

Stůl ST701 – povrchová úprava tmavý vosk

 

 

Vosk – BRUNAT

Extrémně sytá barva, která dokonale zdůrazňuje přirozenou krásu dřeva, zdůrazňuje kresbu a vzory vytvořené přírodou. Nábytek barvený hnědým voskem je mimořádně elegantní. Ideální do ložnice, obývacího pokoje nebo kanceláře.

Nábytek z lesa - kredenc - vosk Brunat

Kredenc KW710 – povrchová úprava brunat vosk

 

 

Vosk – BÍLÁ PATINA

Dřevo barvené na bílo s viditelnými oděrkami připomíná okouzlující zemi Provence. Letitý nábytek z běleného dřeva skvěle funguje v každé místnosti. Není divu, že se léta těší neutuchající popularitě!

Nábytek z lesa - kredenc - Bílá patina + deska lak světlý 2210

Kredenc KW710 – povrchová úprava vosk bílá patina, horní deska spodního dílu v odstínu Lak světlý 2210

 

 

Vosk – BÍLÁ

Bílá barva si získává stále větší oblibu, vyznačuje se jednoduchostí, šik a elegancí, je to barva, která neohromí. Bílá v interiérech, zejména jako hlavní barva celého bytu, může působit nevýrazně. Stále častěji je to však právě tato barva, která je základem a východiskem pro interiérový design. To je způsobeno několika neobvyklými vlastnostmi bílé, které žádná jiná barva nevykazuje.

Nábytek z lesa - komoda - vosk Bílý

Komoda KD707 – povrchová úprava bílým voskem

Vosk – BĚLÍCÍ

Nábytek v této barvě se skvěle hodí do jídelny – jen si představte krásnou, rustikální nabílenou komodu, abyste cítili teplo a domácí, rodinnou atmosféru. Bílý nábytek je mimořádně oblíbený, protože skvěle vypadá a hodí se téměř ke všemu.

Nábytek z lesa - kredenc - vosk bělící + deska vosk bezbarvý

Vitrína – povrchová úprava bělícím voskem

 

 

Vosk – ANTICKÁ BÍLÁ

Antická (starožitná) bílá, jak název napovídá, dodává nábytku elegantní, letitý vzhled. Nábytek má viditelné oděrky, díky kterým jim dodává autentičnost a šarm. Antickáá bílá se bude skvěle hodit do každé místnosti, nábytek v této barvě skvěle zapadne do moderního i klasického interiéru.

Nábytek z lesa - kredenc - vosk Antická bíláNábytek z lesa - antická (starožitná) bílá detail

Kredenc – povrchová úprava antická bílá

 

JEDNA BARVA NESTAČÍ?

Nabízíme různé barvy borovicového dřeva a na přání vám vyrobíme nábytek barvený ve dvou různých barvách – barva horní desky nábytku se může lišit od základní barvy nábytku.