nábytek masiv

Dřevěný nábytek z masivu – stylový nábytek s vůní lesa

Zvažujete koupi nového nábytku? Mezi nejoblíbenější patří jistě nábytek ze dřeva. Masivní dřevo je na trhu s nábytkem už skutečnou stálicí, protože zútulní každý byt či dům, je stylové a nádherně voní. S dobrou péčí vám vydrží spoustu let.

Výhod poctivého dřevěného nábytku je celá řada, mezi ty nejdůležitější patří bezpečnost. Zatímco u nábytku z alternativních materiálů, jako je například dřevotříska nebo lamino, se nedá úplně zaručit zdravotní nezávadnost, dřevo je přírodní materiál vhodný i pro alergiky. 

Investice do dřevěného nábytku se vyplatí

Nábytek z masivního dřeva je stabilní, odolný a pevný. Nemusíte se bát, že se vám během krátké doby rozklíží. Také jeho údržba je poměrně snadná, obvykle stačí pouze ho přetřít vlhkým hadříkem. Kvalitní povrchová úprava ekologickými laky nebo včelím voskem trvanlivost nábytku ještě prodlouží a pokud se objeví nějaká drobná povrchová ranka, dá se poměrně snadno zaretušovat. 

Dřevěný nábytek se vyplatí i po finanční stránce. Jeho pořizovací náklady jsou sice vyšší, oproti levnému nábytku z alternativních materiálů vydrží mnohonásobně déle. A po celou dobu si udržuje svoji vysokou kvalitu. Jediné, co dřevěnému nábytku opravdu nedělá dobře, je vlhko – dlouhodobým působením vody může dřevo bobtnat a plesnivět.

Nábytek z masivu navodí pohodu

Dřevo má své kouzlo – pozitivně působí na lidskou psychiku. Interiér příjemně zútulní, proteplí a navodí v něm úžasnou pohodu. Je jedno, jestli jste zastáncem severského stylu bydlení nebo máte raději rustikálnější interiéry, masivní dřevo je správná volba Dost k tomu přispívá i jeho nádherná nezaměnitelná vůně – vůně lesa. 

Až si budete vybírat nový nábytek, rozhodně si prohlédněte i nabídku e-shopu Nábytek z lesa. Ať už potřebujete nový nábytek do obýváku, do ložnice, nebo jen stylovou komodu či postele pro děti, zaručeně si vyberete.

palanda široká spodní postel

Vybíráme patrovou postel

Především po děti

Patrové postele jsou oblíbenou variantou postelí především pro děti. Jakmile budete pořizovat patrovou postel, musíte počítat s tím, že se vaše děti budou hádat o to, kdo bude spát nahoře. Vše je pochopitelně o domluvě. Kromě toho, že jsou patrové postele u dětí oblíbené přináší obrovskou výhodu, a to v úspoře místa. To naopak ocení zejména rodiči. Zvlášť ve chvíli, kdy dětský pokoj není příliš velký. Jak vybrat patrovou postel? Následujte nás.

Dětská palanda aneb patrová postel je skvělým řešením

Postel už dávno není jen obyčejnou palandou, která po půl roce vydávala nepříjemné zvuky. Dnes má postel širší využití. O to více to platí v případě patrových postelí. Ty totiž navíc šetří místo. Pojďme se však podívat na to, jak takovou patrovou postel pro své děti vybrat.

Myslete na mezeru mezi stropem a vrchním lůžkem. Dítě snadno může zapomenout na to, že spí nahoře. Převážně na začátku s tímto problémem děti bojují. Kromě toho se mohou v noci probudit a snadno se praštit. Dětské palandy by měly být hlavně o bezpečnosti. Mezera tedy mezi vrchním lůžkem a stropem by měla mít alespoň 90 cm. Máte-li strop vyšší, pak se nebraňte variantě, kdy je tato mezera posunutá na hranici až 1 metru.

Postel nesmí mít ostré hrany, je potřeba vybrat postel která má bezpečné zaoblené hrany. Vaše děti tak mohou spát v klidu, bez toho, aniž by měli sebemenší strach.

Určitě vám budou stačit dvě stejná lůžka nad sebou? Širší spodní lůžko má mnoho výhod, pokud přijde kamarád, má kde přespat a pohádka na dobrou noc se také čte lépe v leže, než z vrzajícího křesla. Vyberte z nabídky postelí s rozšířeným spodním lůžkem.

Materiál a celková konstrukce

K oblíbeným a často kupovaným palandám bývají ty, jež jsou vyrobeny z masivu borovice. Jde o nádherný materiál, který je dostatečně bezpečný, pevný a postele jsou stabilní. Za téměř stejnou cenu dostanete kvalitní přírodní a pevný materiál, žádná lepidla a dřevotřískové desky. K bezpečnosti také patří výběr žebříku nebo schůdku. Pokud to jen trochu místo dovolí, volte raději schůdky, ty jsou pro děti tím nejpohodlnějším a nejbezpečnějším řešením, které existuje.

Úložný prostor

Na závěr je možné zakoupit patrové postele také s úložným prostorem. To už bude ovšem záviset na vás. Tady neexistují tipy, zda sáhnout po této nebo jiné variantě. Máte doma málo úložného prostoru? Proč se nepodívat na dětské palandy, jež nabízí i tuto možnost? Úložné prostory jsou na praktických kolečkách, unesou tak veškeré ložní prádlo i hračky.

Závěrem

V předchozích odstavcích jsme vám v kostce naznačili, jak by měl vypadat výběr patrové postele pro vaše děti. Opravdu je důležité se zaměřit na bezpečnost a materiál.

Bonusy, mezi které patří skluzavka, úložný prostor apod. už bude záviset čistě jen na vás.

pracovní stůl

Domácí kancelář – psací stůl

U většiny lidí způsobuje přeplněný psací stůl chaos a nižší výkon. Uspořádaný pracovní stůl, třeba z masivu, bude nejen vypadat lákavěji, ale bude vás motivovat k práci. Rádi k němu usednete. zejména proto, že s novým stolem najde spousta věcí své místo. Projděte si naší nabídku psacích stolů z masivu i pracovních PC stolů z lamina a najděte jednoduché, ale velmi účinné způsoby, jak uspořádat svůj prostor. Přiřaďte všechny své kancelářské potřeby, dokumenty a plánovací materiály na určené místo, to pro vás znamená, že přesně víte, kam hledat, až budete něco potřebovat, nebudete muset prohledávat přeplněné zásuvky. Díky tomu budete mít prostor bez stresu, který vám umožní soustředit se na to, co je opravdu důležité. Možná budete dokonce překvapeni, jak může být domácí kancelář stylová a přitom elegantní.

Levné šatní skříně

Levné šatní skříně

Vybrat si pěknou a ještě navíc prostornou šatní skříň, aby se do ní vešlo všechno, co potřebujete, to nemusí být těžké. Dokonce vás může potěšit i svým designem.  Levné a praktické šatní skříně se dají pořídit v různých variantách, dokonce s možností zastavění rohů. Vybrat si tak skutečně může každý zákazník podle potřeby a volného prostoru.

Malé prostory? Nevadí!

Moderní šatní skříně jsou navíc praktické ve svém provedení. Již není třeba složitě vymýšlet, kam se umístí, protože by se nedaly otevřít šatní dveře. To je výhoda posuvných dveří, které se pohybují po kolejničkách. Tím jsou přirozeně velice úsporné. Šetří totiž prostory před samotnou šatní skříní, ale rovněž i uvnitř, jelikož nezaberou příliš vnitřního prostoru. Některé modely jsou vybaveny praktickým velkým zrcadlem. Takové levné a praktické šatní skříně se hodí do prostorů, kam se zrovna moc nedostanou sluneční paprsky. Zrcadlo tak místnost nejen příjemně prosvětlí, ale zároveň se stává praktickým doplňkem. Nemluvě o tom, když se šatní skříň  doplní ještě LED osvětlením. Nejen že v tuto chvíli bude ve skříni přehled o uložených věcech, ale zároveň vynikne design dřeva i samotného nábytku.

Výhody lamina:

  • Patří mezi nejpoužívanější materiály, co se týká výroby nábytku.
  • Je velmi odolný proti oděru, jelikož materiál vyniká vysokou tvrdostí.
  • Lepená dřevotříska je potažená speciálním druhem papíru, který se zalévá melaminovou pryskyřicí, díky tomu je velmi snadná údržba skříní.
  • V nabídce je mnoho různých dekorů a barev, které se podobají dřevu.
  • Skříně z lamina se hodí do každé místnosti.

Kouzlo šatních skříní z masivu

V dnešní době mají šatní skříně úplně jiný vzhled, než za dávných dob. Přesto mají něco společného. Mohou totiž krásně vonět dřevem, pokud si zvolíte skříně z masivu. A rozhodně dokáží uschovat za svými dveřmi všechno, co v podstatě potřebujete. Podle toho si totiž takovou šatní skříň můžete rovnou vybrat nebo dokonce sestavit na míru. K tomu poslouží různé nástavce, případně vhodné uspořádání vnitřního prostoru, který zůstane ukrytý před zraky ostatních. Díky svému designu a provedení se praktické skříně hodí kamkoliv. Do ložnice, dětských nebo obývacích pokojů, pracoven či na chodbu. Výběr je velmi bohatý nejen v samotné velikosti, ale i provedení a barvě.

Vybíráte ložnici?

Vybíráte ložnici?

Matrace – Postele – Šatní skříně – Komody – Trendy

Ložnice by měla být zařízená nejen prakticky, ale také s ohledem na některé parametry. Je nutné přihlédnout k tomu, kdo v ní bude nocovat i jak je prostorná.
Ložnice – oáza klidu a pohody
Jednou z nejdůležitějších součástí každého bytu je bezesporu ložnice. Při jejím zařizování bychom měli myslet na to, že zde strávíme celou třetinu svého života. Základem každé ložnice je především pohodlná postel s matrací přesně na míru všem potřebám.

Matrace

Matraci bychom měli vybírat s ohledem na věk a zdravotní stav nocležníka. Důležitým parametrem je i tělesná hmotnost. Podle odborníků by si lidé s vyšší hmotností měli pořizovat matraci tvrdší a naopak.

Patrové postele

Jestliže zařizujete dětský pokoj, pak je velice vhodným řešením patrová postel. A to bez ohledu na to, jestli máte jedináčka. Patrové postele jsou většinou řešené ve spodní části úložným prostorem. Tím pádem uspoříte mnoho místa.

Šatní skříně

Důležitou součástí ložnice jsou i šatní skříně. Skříň může místnost projasnit i opticky zvětšit.  Současným trendem jsou skříně s posuvnými dveřmi, na nichž je instalováno zrcadlo. Toto řešení je velice vhodné zejména do malých místností, které nejsou dostatečně osvětlené.
Posuvné dveře ušetří mnoho místa a zrcadlo místnost nejen opticky zvětší, ale i zesvětlí.

Komody

Na výsluní se vrací praktické komody Každý z nás většinou doslova bojuje s nedostatkem úložných prostor. Věcí je stále více a není možné je přehledně uložit. S tím vám dokonale pomohou komody. Tento typ nábytku, jehož součástí jsou většinou prostorné zásuvky, můžete dát pod okno, do rohu místnosti nebo kamkoliv, kde nebude překážet.
Horní část se dá navíc využít pro umístění živé rostliny.  Ale je nutné pamatovat na to, že ne každá rostlina je do ložnice vhodná.

Trendy

Pokud nemáte stále jasno v tom, v jakém stylu by měla vaše ložnice být, pak se můžete nechat inspirovat současným hitem, kterým je přírodní vzhled. Je to výhodné i z toho důvodu, že není nutné kupovat celý ložnicový set, ale můžete si svou ložnici sestavit sami.
Přírodní vzhled všech součástí vám zaručí, že se jednotlivé prvky nebudou mezi sebou „hádat“.