Rady

JAK ČISTIT ZAŽLOUTLÝ BÍLÝ NÁBYTEK?

Máte bílý nábytek? Určitě víte, že vypadají nesmírně esteticky a vypadají velmi univerzálně. Postupem času však může bílý nábytek zežloutnout. Přečtením tohoto příspěvku se dozvíte, proč bílý nábytek žloutne a čím čistit zažloutlý bílý nábytek. Nebudou chybět ani tipy, jak zabránit žloutnutí nábytku. Zveme vás ke čtení!

Jak čistit zažloutlý nábytek – jaké produkty používat?

Začněme tím, proč bílý nábytek žloutne. Velmi často je to způsobeno skutečností, že jsou vyrobeny z nedostatečně kvalitních materiálů. Žloutnutí bílého nábytku může být navíc ovlivněno nepříznivými podmínkami, jako je vysoká vlhkost v místnosti, tabákový kouř nebo nadměrné UV záření. Nestačí jen vědět, čím čistit zažloutlý bílý nábytek. Nejlepší je procesu žloutnutí nábytku vůbec zabránit. Pravidelné čištění se o to řádně postará. Veškerý bílý nábytek (zejména kuchyňský nábytek) by měl být pravidelně otírán prachem. V ideálním případě by se tento proces měl opakovat alespoň jednou týdně. Procesu žloutnutí nábytku můžete zabránit tím, že jej ochráníte před negativními vlivy prostředí. Umístěte je na místo, kde není velká vlhkost, chraňte je před nadměrným UV zářením tím, že je neumístíte blízko okna a nekuřte cigarety uvnitř. Díky takovým akcím nebudete dlouho přemýšlet o tom, čím čistit bílý zažloutlý nábytek.

Jak ale vyčistit zažloutlý nábytek, když jeho vzhled zanechává mnoho přání? Prvním krokem bude především odstranění prachu z povrchu nábytku. Můžete to udělat jemným hadříkem nebo akrylovou metličkou. Na trhu najdete hotové výrobky – od hotových vlhčených ubrousků, přes tekutiny, až po spreje, kterými můžete čistit nábytek. Nezapomeňte si však pečlivě přečíst štítek a ujistit se, že je výrobek skutečně určen pro váš nábytek.

Jak čistit bílý nábytek, aby nedošlo k jeho poškození?

Nyní, když víte, jak čistit zažloutlý nábytek, přejděme k tomu, jak čistit bílý nábytek, abychom nepoškrábali jeho povrch a nepoškodili jej. Bílý nábytek by se neměl čistit bílým mlékem a jinými prostředky, které obsahují alkohol, aceton nebo amoniak. To platí zejména pro bílý lesklý nábytek. Jak čistit bílý nábytek z hlediska výběru správného vybavení? Jednoduché, bílé příborníky a bílé stoly nebo jiný nábytek této barvy, který máte doma, by se měl čistit jemným hadříkem (nejlépe mikrovláknem). Hrubé houby a kartáče rozhodně nebudou fungovat pro čištění bílého nábytku.

Pokud proces žloutnutí postupuje a vy nejste schopni vrátit nábytek do předchozího stavu, zvažte jeho přelakování. Někdy už není co čistit zažloutlý bílý nábytek. Tehdy byste měli podniknout složitější kroky a pokusit se nábytek přelakovat. Je důležité věnovat pozornost tomu, zda je renovovaný kus nábytku vyroben ze dřeva. Pouze takový nábytek lze bezpečně renovovat.