Rady

Rustikální nábytek

Kredenc KW705, rustikální styl, množství úložného prostoru, skříňka, zásuvky, voskovaná borovice bělená, masiv

Máte rádi teplé, přátelské interiéry, ve kterých se každý člen domácnosti cítí dobře? Máte rádi styl venkovských domů a oceňujete přírodní dřevo? Pak je pro vás vyroben rustikální nábytek.

Přírodní kouzlo

Nábytek v rustikálním stylu by měl být vyroben z přírodního dřeva. Je to díky viditelné kresbě přírodního dřeva, že vypadají tak esteticky. Rustikální nábytek má jednoduchou formu, postrádá přebytečné dekorace. Je to jejich vysoká kvalita, která je činí tak elegantními. Tento styl dřevěného nábytku také předpokládá možnost jejich záměrného stárnutí, například otřením jejich povrchu. Rustikální nábytek je chráněn před vlivem vnějších faktorů, nejčastěji voskováním. Díky tomu vypadají velmi přirozeně.

Výběr nábytkových rukojetí v tomto stylu je poměrně jednoduchá. Můžete si vybrat buď dřevěné knoflíky nebo kovové knoflíky, které také vytvářejí vizuálně zajímavý kontrastní efekt.

Nábytek pro každého

Ačkoli rustikální styl je nejvíce spojen s interiérem venkovské chalupy, bude také dobře fungovat v městském bytě. Díky tomu, že se často jedná o světlý, často bílý, nebo bělený nábytek, interiér rozjasní a určitě ho nepřebijí. Kromě toho jsou velmi praktické, obohacené o širokou škálu zásuvek a skříněk. Typickým rustikálním nábytkem jsou komody, prádelníky, příborníky, ale jsou zde i stoly, židle nebo postele.

Styl rustikálního nábytku se hodí ke všemu, co pochází z přírody. Takže ubrusy, plédy a záclony z přírodních tkanin, živé květiny, hliněné ozdoby. Rustikální styl může být také módní, pokud budou nábytkové doplňky modernější. Například kov se dobře hodí ke dřevu.

Rustikální nábytek je velmi všestranný a v dnešní době zde najdete i jejich modernější verzi. Jedna věc je jistá – je to solidní a praktický návrh. Pokud se rozhodnete koupit slušný nábytek, bude vám sloužit dlouho a určitě s ním budete spokojeni.