Nápady, Projekty, Zajímavosti

Dřevěný nábytek z masivu – stylový nábytek s vůní lesa

Zvažujete koupi nového nábytku? Mezi nejoblíbenější patří jistě nábytek ze dřeva. Masivní dřevo je na trhu s nábytkem už skutečnou stálicí, protože zútulní každý byt či dům, je stylové a nádherně voní. S dobrou péčí vám vydrží spoustu let.

Výhod poctivého dřevěného nábytku je celá řada, mezi ty nejdůležitější patří bezpečnost. Zatímco u nábytku z alternativních materiálů, jako je například dřevotříska nebo lamino, se nedá úplně zaručit zdravotní nezávadnost, dřevo je přírodní materiál vhodný i pro alergiky. 

Investice do dřevěného nábytku se vyplatí

Nábytek z masivního dřeva je stabilní, odolný a pevný. Nemusíte se bát, že se vám během krátké doby rozklíží. Také jeho údržba je poměrně snadná, obvykle stačí pouze ho přetřít vlhkým hadříkem. Kvalitní povrchová úprava ekologickými laky nebo včelím voskem trvanlivost nábytku ještě prodlouží a pokud se objeví nějaká drobná povrchová ranka, dá se poměrně snadno zaretušovat. 

Dřevěný nábytek se vyplatí i po finanční stránce. Jeho pořizovací náklady jsou sice vyšší, oproti levnému nábytku z alternativních materiálů vydrží mnohonásobně déle. A po celou dobu si udržuje svoji vysokou kvalitu. Jediné, co dřevěnému nábytku opravdu nedělá dobře, je vlhko – dlouhodobým působením vody může dřevo bobtnat a plesnivět.

Nábytek z masivu navodí pohodu

Dřevo má své kouzlo – pozitivně působí na lidskou psychiku. Interiér příjemně zútulní, proteplí a navodí v něm úžasnou pohodu. Je jedno, jestli jste zastáncem severského stylu bydlení nebo máte raději rustikálnější interiéry, masivní dřevo je správná volba Dost k tomu přispívá i jeho nádherná nezaměnitelná vůně – vůně lesa. 

Až si budete vybírat nový nábytek, rozhodně si prohlédněte i nabídku e-shopu Nábytek z lesa. Ať už potřebujete nový nábytek do obýváku, do ložnice, nebo jen stylovou komodu či postele pro děti, zaručeně si vyberete.