Nápady, Projekty, Rady

Přírodní materiály v interiérech

Zásuvková komoda masiv Rustikal provence bílý vosk

Přírodní materiály v interiérech

Svět interiérového designu se opět zamiloval do přírodních materiálů. Obdivuje jejich krásu a oceňuje jejich pozitivní vliv na tělo. Právě proto se přírodní materiály objevují v módních trendech interiérového designu posledních několika měsíců.

Jako společnost si stále více uvědomujeme ekologii. Záleží nám na budoucnosti planety. Chápeme, že naše každodenní rozhodnutí na to mají obrovský vliv. Chceme být také blíže přírodě, oceňujeme její krásu a uklidňující účinek na naše smysly. Množství práce a povinností znamená, že nám chybí čas, který bychom mohli trávit v přírodě. Ukazuje se však, že s ním můžeme komunikovat každý den, v pohodlí našich domovů. Jak to udělat? Obklopte se přírodou.

Návrat ke kořenům

Přírodní materiály jsou podstatou jednoduchosti a elegance. I ten nejjednodušší design je nádherný, pokud je vyroben z ušlechtilého materiálu – masívního dřeva. Proto je masivní dřevo rozhodně přírodním interiérovým materiálem číslo 1.

Idylická rustikální atmosféra

Jedním z horkých trendů posledních měsíců, který odkazuje na touhu po přírodě, je rustikální styl. Odkazuje na venkovskou tradici a idylickou atmosféru. Vytváří interiéry, kde můžeme najít odpočinek a odpočinek od ruchu velkoměsta, aniž bychom museli jezdit do přírody. Je to styl, který miluje jednoduchost. Takový je nábytek v rustikálním stylu. Jejich výzdobou je krásný vzor přírodního dřeva, který jim dodává charakter a zdůrazňuje přirozenost. Drewmax nabízí jedinečný nábytek z kolekce Rustikal, který je navíc pokryt včelím voskem. Díky tomu mají hedvábně hladký povrch a antistatické vlastnosti.

Surové interiéry v industriálním stylu

Opakem rustikálního stylu je neméně oblíbený industriální styl. Přišel k nám z USA a vypadá to, že tu ještě dlouho zůstane. Je to styl, který si zamiloval i přírodní materiály – dřevo a kov. Vyznačuje se strohými interiéry, chladnými barvami a minimalistickým uspořádáním. Rustikální nábytek je kontrastem – kombinuje teplo přírodního dřeva s chladem kovových doplňků. Jednoduchý, surový design dokonale zapadne do moderních trendů. Navštivte naší kolekci Metal.

Sklo – přirozeně krásný doplněk

Kromě dřeva a kovu se do interiérů vrátilo i sklo a všichni ho milují! Dokonale zapadá do ekologického konceptu. Skleněné doplňky v interiérech nejsou jen dekorativní vázy, stínidla a zrcadla. Prosklené vitríny se staly velmi oblíbenými, protože krásně odrážejí světlo a chrání cenné suvenýry před prachem. Je to kus nábytku, který vnese nenucenou eleganci a nádech luxusu do každého interiéru.

Přírodní materiály ve vaší ložnici

Jak jsme již zjistili, přírodní materiály jsou dobré pro naše zdraví. Proto je dobré je mít i v ložnici. Krásné dřevěné postele a noční stolky se skvěle hodí k lněnému povlečení, vlněnému přehozu nebo ratanovému houpacímu křeslu.  Spolu tak vytváří prostor, kde je mnohem snazší se uklidnit, uvolnit a usnout po dlouhém dni v práci.

V naší vzorkovně v Praze na Zbraslavi se dlouhodobě zaměřujeme na přírodu. Díky tomu zde najdete nábytek z dubu, buku a borovice, který je k dispozici v mnoha stylech a odstínech. Kromě rustikálního a industriálního nábytku u nás najdete i ty v klasickém nebo moderním stylu. S námi snadno vytvoříte přírodní aranžmá ve vaší domácnosti. Navštivte nás a přesvědčte se sami.