Nápady, Projekty

Vybíráme patrovou postel

Především po děti

Patrové postele jsou oblíbenou variantou postelí především pro děti. Jakmile budete pořizovat patrovou postel, musíte počítat s tím, že se vaše děti budou hádat o to, kdo bude spát nahoře. Vše je pochopitelně o domluvě. Kromě toho, že jsou patrové postele u dětí oblíbené přináší obrovskou výhodu, a to v úspoře místa. To naopak ocení zejména rodiči. Zvlášť ve chvíli, kdy dětský pokoj není příliš velký. Jak vybrat patrovou postel? Následujte nás.

Dětská palanda aneb patrová postel je skvělým řešením

Postel už dávno není jen obyčejnou palandou, která po půl roce vydávala nepříjemné zvuky. Dnes má postel širší využití. O to více to platí v případě patrových postelí. Ty totiž navíc šetří místo. Pojďme se však podívat na to, jak takovou patrovou postel pro své děti vybrat.

Myslete na mezeru mezi stropem a vrchním lůžkem. Dítě snadno může zapomenout na to, že spí nahoře. Převážně na začátku s tímto problémem děti bojují. Kromě toho se mohou v noci probudit a snadno se praštit. Dětské palandy by měly být hlavně o bezpečnosti. Mezera tedy mezi vrchním lůžkem a stropem by měla mít alespoň 90 cm. Máte-li strop vyšší, pak se nebraňte variantě, kdy je tato mezera posunutá na hranici až 1 metru.

Postel nesmí mít ostré hrany, je potřeba vybrat postel která má bezpečné zaoblené hrany. Vaše děti tak mohou spát v klidu, bez toho, aniž by měli sebemenší strach.

Určitě vám budou stačit dvě stejná lůžka nad sebou? Širší spodní lůžko má mnoho výhod, pokud přijde kamarád, má kde přespat a pohádka na dobrou noc se také čte lépe v leže, než z vrzajícího křesla. Vyberte z nabídky postelí s rozšířeným spodním lůžkem.

Materiál a celková konstrukce

K oblíbeným a často kupovaným palandám bývají ty, jež jsou vyrobeny z masivu borovice. Jde o nádherný materiál, který je dostatečně bezpečný, pevný a postele jsou stabilní. Za téměř stejnou cenu dostanete kvalitní přírodní a pevný materiál, žádná lepidla a dřevotřískové desky. K bezpečnosti také patří výběr žebříku nebo schůdku. Pokud to jen trochu místo dovolí, volte raději schůdky, ty jsou pro děti tím nejpohodlnějším a nejbezpečnějším řešením, které existuje.

Úložný prostor

Na závěr je možné zakoupit patrové postele také s úložným prostorem. To už bude ovšem záviset na vás. Tady neexistují tipy, zda sáhnout po této nebo jiné variantě. Máte doma málo úložného prostoru? Proč se nepodívat na dětské palandy, jež nabízí i tuto možnost? Úložné prostory jsou na praktických kolečkách, unesou tak veškeré ložní prádlo i hračky.

Závěrem

V předchozích odstavcích jsme vám v kostce naznačili, jak by měl vypadat výběr patrové postele pro vaše děti. Opravdu je důležité se zaměřit na bezpečnost a materiál.

Bonusy, mezi které patří skluzavka, úložný prostor apod. už bude záviset čistě jen na vás.