Projekty

Vybíráte ložnici?

Vybíráte ložnici?

Matrace – Postele – Šatní skříně – Komody – Trendy

Ložnice by měla být zařízená nejen prakticky, ale také s ohledem na některé parametry. Je nutné přihlédnout k tomu, kdo v ní bude nocovat i jak je prostorná.
Ložnice – oáza klidu a pohody
Jednou z nejdůležitějších součástí každého bytu je bezesporu ložnice. Při jejím zařizování bychom měli myslet na to, že zde strávíme celou třetinu svého života. Základem každé ložnice je především pohodlná postel s matrací přesně na míru všem potřebám.

Matrace

Matraci bychom měli vybírat s ohledem na věk a zdravotní stav nocležníka. Důležitým parametrem je i tělesná hmotnost. Podle odborníků by si lidé s vyšší hmotností měli pořizovat matraci tvrdší a naopak.

Patrové postele

Jestliže zařizujete dětský pokoj, pak je velice vhodným řešením patrová postel. A to bez ohledu na to, jestli máte jedináčka. Patrové postele jsou většinou řešené ve spodní části úložným prostorem. Tím pádem uspoříte mnoho místa.

Šatní skříně

Důležitou součástí ložnice jsou i šatní skříně. Skříň může místnost projasnit i opticky zvětšit.  Současným trendem jsou skříně s posuvnými dveřmi, na nichž je instalováno zrcadlo. Toto řešení je velice vhodné zejména do malých místností, které nejsou dostatečně osvětlené.
Posuvné dveře ušetří mnoho místa a zrcadlo místnost nejen opticky zvětší, ale i zesvětlí.

Komody

Na výsluní se vrací praktické komody Každý z nás většinou doslova bojuje s nedostatkem úložných prostor. Věcí je stále více a není možné je přehledně uložit. S tím vám dokonale pomohou komody. Tento typ nábytku, jehož součástí jsou většinou prostorné zásuvky, můžete dát pod okno, do rohu místnosti nebo kamkoliv, kde nebude překážet.
Horní část se dá navíc využít pro umístění živé rostliny.  Ale je nutné pamatovat na to, že ne každá rostlina je do ložnice vhodná.

Trendy

Pokud nemáte stále jasno v tom, v jakém stylu by měla vaše ložnice být, pak se můžete nechat inspirovat současným hitem, kterým je přírodní vzhled. Je to výhodné i z toho důvodu, že není nutné kupovat celý ložnicový set, ale můžete si svou ložnici sestavit sami.
Přírodní vzhled všech součástí vám zaručí, že se jednotlivé prvky nebudou mezi sebou „hádat“.