Nápady, Rady

MASIVNÍ POSTELE Z PŘÍRODNÍHO DŘEVA

Borovicová postel Rustikal LK702 voskovaná - pokoj

Postele z masivu

Přestože jsou na trhu postele z MDF a dřevotřísky, nejvýhodnější jsou ty z masivu. Předně životnost a spolehlivost jsou základní předností dřevěných postelí. Opravdu se jejich vyšší cena promítá do vyššího komfortu používání?

Proč zvolit postele z masivu?

V posteli strávíme průměrně 1/3 života. Jde tedy o jeden z nejdůležitějších kusů nábytku v naší domácnosti. Kvalita postele určuje nejen naši pohodu vyplývající z nakládání s krásným kusem nábytku, ale také naše zdraví. Materiál, ze kterého je postel vyrobena, by měl být přírodní, bez jedovatých laků a barev. Taková kritéria splňují pouze dřevěné postele.

Výhody dřevěných postelí

Přírodní dřevo je základem konstrukce postele. Může to být dřevo borovice, buk, dub a bříza. Každý z nich má své výhody, ale všechny druhy dřeva mají dlouhou životnost a odolnost. Dřevěná postel nám bude sloužit roky a časem si získá noblesu, zvláště byla-li vyrobena ze správně vyzrálého materiálu.
Postele ze dřeva mají zajímavý vzhled, kterého nelze dosáhnout s postelemi z MDF nebo dřevotřísky, které nelze opracovávat, frézovat a dosáhnout tak zajímavých stylizací.
Dřevěné postele jsou navíc odolné proti poškození, případně je lze opravovat, čistit, brousit, např. poškrábané povrchy, nárazy do struktury dřeva.

Vliv dřeva na zdraví a pohodu

Dřevo použité v postelích také zajišťuje přirozené mikroklima v ložnici. Dřevo dýchá a uvolňuje vůni pryskyřice do místnosti. Použitím přírodních laků, barev a vosků jsou postele kromě pěkného vzhledu šetrné k životnímu prostředí a hlavně zaručují pohodu členů domácnosti. Díky tomu lze s klidným svědomím říci, že postele z masivu zajišťují zdravý spánek a odpočinek.

Spousta stylů na výběr

Jak již bylo zmíněno, dřevo je snadno zpracovatelné. Postele se proto dodávají v různých stylech, barvách a vybavení. Postele do ložnice si můžeme vybrat v jakémkoli stylu, hodí se tak do každého interiéru. Velkou výhodou je možnost výběru krycí barvy nebo ponechání přirozené textury dřeva, např. borovice. Styl postele z masivu je polem pro předvedení a inspirací pro uspořádání celého pokoje.

Péče o postele z masivu

Dřevo vyžaduje náležitou péči, aby postel mohla sloužit jako dekorace domova po mnoho let a aby zůstala svěží a odolná. Péče, kterou postel vyžaduje, závisí na dřevě, ze kterého je vyrobena. Surové borovicové postele vyžadují údržbu jednou měsíčně speciálním olejem na dřevo. Ty z voskované borovice je vhodné otřít voskem. Naopak lakovaný nábytek, i z jiných druhů dřeva, je vhodné jednou měsíčně očistit přípravkem s antistatickým prostředkem nebo olejem na lakovaný nábytek.

 

Bez ohledu na styl, druh dřeva nebo povrchovou úpravu se postele z masivu budou vyznačovat odolností, nadčasovým stylem a kvalitou. Zajistíme si náš komfort na mnoho let. Stojí za to zaplatit o něco více, ale získat majitele slušné postele.