Prvním pravidlem je samozřejmě vyhnout se použití vody. Kromě vody nejsou povoleny žádné druhy saponátů a velkým nepřítelem jsou prostředky s bělidly, které dřevo okamžitě odbarví.
Voskované povrchy jsou poměrně choulostivé k usazování prachu, proto se vyplatí pravidelně odstraňovat prach suchým měkkým hadříkem. Prach, který na povrchu dlouho zůstane, ulpívá ve struktuře dřeva a je velmi obtížně čistitelný.
Nejlepší čisticí prostředky jsou s přídavkem vosku, protože nejen čistí, ale také doplňují opotřebovanou látku a vytvářejí další ochrannou vrstvu. Při nákupu správného přípravku dbejte na to, na jaký druh dřeva se hodí. Čištění speciálním přípravkem na voskovaný nábytek umožňuje odstranit nečistoty, které je třeba ještě setřít čistým hadříkem. Po odstranění vrstvy nečistot můžete začít nanášet vosk. Přírodní vosk se nanáší po malých částech na povrch dřeva a krouživými pohyby se vtírá.
Posledním krokem je leštění podél struktury dřeva. Při voskování je třeba připomenout, že mnohem lepší účinek zaručí nanesení tenké vrstvy vosku dvakrát než jediná silnější vrstva.
Pravidelná údržba může nějakou dobu trvat, ale efekt bude tak dokonalý, že nejen zvýrazní přirozenou krásu dřeva , ale také prodlouží jeho životnost o mnoho let.