Rady

Nábytek do ložnice

ložnice masiv borovice

Nábytek do ložnice

Ložnice je místem pro odpočinek a relaxaci a zároveň nejsoukromější částí vašeho bytu či domu. Je to místo, kde trávíme minimálně 1/3 života, a proto je to místnost, která by měla být pohodlná a útulná. Výběr nábytku do ložnice je tedy klíčovou volbou ovlivňující pohodu a náladu, která vás bude provázet po celý den.

Kvalita a estetika

Je důležité, aby byl nábytek kvalitní. Dřevěný nábytek je vlastně jedinou volbou, která zaručuje kvalitu, odolnost a spolehlivost. Výběr postelí, skříní, nočních stolků, toaletních stolků, komod umožňuje vychutnat si plně harmonický, teplý interiér s intimní atmosférou, která se od tohoto typu pokoje očekává. Charakteristickým znakem toho nejlepšího dřevěného nábytku do ložnice je zručné spojení estetických a funkčních hodnot a dokonalý komfort užívání tohoto nábytku a odpočinku.

Nejlepší nábytek do ložnice najde své místo v podmínkách každého bytu a domu bez ohledu na prostorové možnosti či styl uživatelů.

Nábytkové kování a druh dřeva

Tradiční i modernější nábytek do ložnice se vyznačuje velkou elegancí a nadčasovým stylem. Nábytek do ložnice je v celé řadě různých vzorů, barev a povrchových úprav, i vymožností jako jsou tiché dveře nebo několika zónové matrace do postelí.

Velký význam při následném používání nábytku má i druh dřeva. Bukový nábytek znamená vysokou pevnost a nadprůměrnou životnost, stejně jako dubové dřevo, které se navíc vyznačuje mimořádnou odolností proti deformacím. Nábytek z borovice zase „dýchá“ a vytváří mikroklima v místnosti a charakteristickou vůni.

souhrn

Bez ohledu na to, v jakém druhu dřeva je náš nábytek vyroben, bude pro vás ekologický a zdravý, na rozdíl od „umělého“ nábytku z nábytkového lamina napuštěného jedovatými lepidly a barvami. Dřevěný nábytek je navíc nadčasový a nerozpadne se ani po pár letech nebo když se pokusíte nábytek přeskládat při přestavbě nebo stěhování.

Při výběru nábytku do ložnice vybírejme takový, který nám bude sloužit dlouhá léta, a zároveň vytvoří v našem bytě či domě hřejivou atmosféru. Při rozhodování o kolekci dřevěného nábytku se zaměřme na odolnost, solidnost a kvalitní zpracování a ne na zdánlivou úsporu při nákupu překližkového nábytku. Taková investice se bude léta vracet a zároveň přináší potěšení z každodenního kontaktu s kvalitním nábytkem.