Rady

Výhody výběru dubového dřeva

Výhody výběru dubového dřeva – 6 důvodů

Dubové dřevo je bezpochyby králem mezi dřevinami určenými na nábytek. I přes svou cenu si jej ochotně vybírá mnoho zákazníků. Je tvrdý a odolný proti oděru. Kromě toho má mnoho dalších výhod. Níže uvádíme 6 důvodů, proč si vybrat toto dřevo pro náš nábytek.

1. Trvanlivost

Dub je především tvrdé a těžké dřevo, a proto velmi odolné a velmi pevné. Dokonale zachovalý nábytek před staletími, právě dub, je nejlepším příkladem odolnosti a „nezničitelnosti“. Ze všech oblíbených druhů dřeva používaných v nábytkářském průmyslu je právě dub skutečně věčným stromem a nábytek z něj se vyznačuje mimořádnou odolností.

2. Odolnost proti deformaci

Dubový nábytek během používání nepodléhá oděru a deformaci. Svědčí o tom zdlouhavý proces leštění při výrobě dubového nábytku. Díky tomu je zachována forma daná při výrobě. Dubový nábytek lze dokonce použít v exteriéru jako zahradní nábytek.

3. Snadnost barvení

Dubový nábytek dobře přijímá moření. Lze je aranžovat například v teplém nebo světlém dubu, ale také v bílé barvě. Například postel FORTE, která je velmi moderní, může být k dostání až v sedmi barvách.

4. Zabarvení

Dub má tu vlastnost, že časem změní odstín a získá sytou barvu. Není to žlutá jako u nábytku z borovice, ale přirozená, tmavnoucí barva dřeva. Díky tomu je nábytek po mnoha letech ještě hezčí než nový, i přes odstup času se hodí do každého interiéru. Jsou důstojné a elegantní.

5. Údržba

Dubové dřevo se snadno udržuje. K udržení vašeho nábytku v perfektním stavu stačí pravidelné utírání měkkým hadříkem a případně impregnace přírodním voskem. V případě skvrn na nábytku použijte měkký hadřík namočený v saponátu zředěném ve vodě.

6. Všestrannost a všestrannost

Dubový nábytek, zejména ten klasický, skvěle doplní každý interiér. Jedná se o nábytek, který místnostem dodává charakter a eleganci. Nábytek lze stylizovat tak, aby ladil s interiérem, ale je dokonce vhodný pro míchání stylů, např. tradičního a moderního. Dubový stůl se bude hodit do každého interiéru, stejně jako komoda nebo vitrína. Předností dubového nábytku je jeho nadčasový charakter a dokazuje dobrý vkus majitelů.