Projekty

NÁBYTEK Z MASIVU VS. MDF NÁBYTEK

Nábytek vypovídá o kvalitě interiéru. V dnešní době výmluvně zdůrazňují význam firmy a její prestiž, ale prostě i životní úroveň majitelů prostor. Vyrobené z dřevotřísky nebo jiných materiálů mohou být jak masovými produkty velkých nábytkářských řetězců, tak originálními designovými nápady mladých designérů. Ale nejlepší pověsti se vždy těšil nábytek z masivu.

Proč si nábytek z masivu tolik ceníme?

Odpověď na tuto otázku souvisí s povědomím o procesu tvorby tohoto typu nábytku. Vnitřní vybavení, které se dochovalo ze starověkých paláců v Egyptě nebo Římě, bylo vyrobeno z masivního dřeva. To znamená, že tento typ nábytku je extrémně odolný. Nábytek z pravého dřeva, různé druhy, se vyznačuje vysokou odolností. Přírodní, dobře impregnované dřevo je pevnější než většina dostupných materiálů používaných k výrobě současného nábytku.

Po mnoho let si správně udržované přírodní dřevo dokáže uchovat svou krásu a stále plnit svou funkci suroviny pro tvorbu interiérového vybavení. Nejlepším důkazem toho je v současnosti mimořádně módní nábytek, vyrobený ze dřeva získaného ze starých chalup v oblasti Kresy. Ale také starožitný nábytek z přírodního dřeva, který lze obdivovat na starých zámcích či muzeích, má stále nadčasové designy a nezastarává. Potěší svou krásou a dokonalostí zpracování. Stále plní své funkce a pouze muzejní požadavky je nedovolují používat. Při správné údržbě vypadají i přes odstup času stále krásně.

Nábytek z masivu – krása ruční výroby

Je důležité, že mnoho nábytku z přírodního dřeva bylo a je vyráběno ručně. U sériově vyráběného nábytku z dřevotřísky nebo jiných materiálů je nábytek z masivu prostě dílem truhlářského umění. Často se jedná o unikátní kousky. Jak před staletími, tak i dnes se mnoho nábytku z masivu vyrábělo na speciální zakázku. Nábytek z masivu je originální a, i když určitě, vždy za vyšší cenu než ten z velkovýroby, jeho hodnota se promítá do jeho originality a je zárukou, že nebyl uměle duplikován ve stovkách výrobků.

Nábytek z masivu – jedinečný jako každý strom

Každý kus nábytku z masivního dřeva je jedinečný, stejně jako každý strom je jedinečný a neopakovatelný. Léta, která jsou uspořádána ve struktuře dřeva, jsou jako otisky prstů – jedinečné. Jsou také živým svědectvím historie, protože se v nich odráží každý rok života stromu, a to jsou často stovky let. Toto období vytvořilo nádhernou a jedinečnou barvu dřeva, ze kterého byl nábytek vyroben. Kupující si může být jistý, že vybraný kus nábytku je jedinečný, což zaručuje, že interiér ve svém stavu získá novou, mimořádnou kvalitu.

Nábytek z dřevotřísky – ne vždy levná obyčejnost

Dřevotřískový nábytek je nutností pro mnoho lidí a firem, které si nemohou dovolit investovat do nábytku z masivu. I když stále častěji má nábytek z velkovýroby velmi vysoké ceny. Je to asi věc módy a používání drahých chemikálií na jejich výrobu. Po mnoha skandálech souvisejících se škodlivými chemikáliemi používanými při výrobě tohoto typu nábytku se výrobci snaží, aby bylo vše co nejekologičtější, což dnes bohužel znamená drahé. Náklady zvyšují i ​​originální návrhy. Ne vždy však jde cena ruku v ruce s kvalitou, odolností nebo dokonce estetikou či funkčností tohoto typu výrobků.

Nábytek z masivu – vždy krásná a módní klasika

Přestože je nábytek z masivu jistě nákladnou investicí, vyžadující také finanční výdaje spojené s údržbou, jedinečné kouzlo a krása tohoto nábytku za tu cenu stojí. To se promítá i do problematiky doby používání a ta může být opravdu velmi dlouhá. Každý pokoj s nábytkem z pravého dřeva získává jedinečnost. Přírodní, dřevěný nábytek je ceněn pro svou originalitu a vysokou truhlářskou zručnost svých tvůrců. Designéři těchto výrobků se snaží ve svých představách zdůraznit jedinečnost dřeva.

Krása nábytku z masivu je nadčasová a nepodléhá žádným trendům. Je to krása přírody okouzlená tesařským řemeslem.